Wolne Wadowice zapraszają na listy

_zaangazuj2

Jeszcze przez dwa tygodnie Komitet Wyborczy Wyborców Wolne Wadowice szuka kandydatów na radnych Rady Miejskiej. Na listy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w sprawy lokalne i przyczynić się do reform w gminie.

Stowarzyszenie Inicjatywa Wolne Wadowice od początku swojego istnienia deklaruje, że celem jego istnienia jest budowa społeczeństwa obywatelskiego. Założony przez członków stowarzyszenia komitet wyborczy od ponad miesiąca prowadzi akcję „Zostań Radnym”, zachęcając mieszkańców Gminy Wadowice do sięgnięcia po władzę.

 

„Zainteresowanie jest duże” – napisał koordynujący akcję radny dr Mateusz Klinowski – „Skontaktowało się z nami sporo osób zainteresowanych zmianą lokalnej polityki, zgłosimy je jako naszych kandydatów”.
Dr Mateusz Klinowski przygotował ulotkę z mapą okręgów wyborczych (o ich przebiegu do tej pory nikt nie poinformował mieszkańców) oraz instrukcją dla zainteresowanych.

Członkowie Wolnych Wadowic deklarują, że miejsca jeszcze mają.

Co dzieje się w pozostałych komitetach? Wystawiająca zwykle aż trzy listy (Wspólny Dom, PO i Pis) burmistrz Wadowic Ewa Filipiak kandydatów szuka „po cichu”, wśród zaufanych, zawsze tych samych osób. Podobnie postępuje komitet starosty Jacka Jończyka, obiecującego podobno jakąś „zmianę standardów”. Co więcej, „rzecznicy” starosty ogłosili już w połowie wakacji, że komitet ma wszystkich kandydatów, choć nazwiska pozostają tajemnicą. Można chyba domyślać się dlaczego…

Oboje wymienieni urzędnicy nie informują mieszkańców o zasadach i warunkach zbliżających się wyborów samorządowych. Robi to tylko stowarzyszenie samych mieszkańców, ale to akurat nikogo chyba nie dziwi.