Policja złapała hejtera. To Płaszczyca!

Hejter Jacenty to rodzinny człowiek, który w Internecie łączy żarliwy katolicyzm z żarliwymi bluzgami (ogólnodostępna fotografia opublikowana w sieci przez samego Jacentego).

Organy ścigania ustaliły tożsamość jednego z lokalnych hejterów. Nazwisko jest wszystkim
znane i nieprzypadkowe. Szykuje się mu proces karny o zniesławienie.

Potral Wadowice24 i jego redaktor Marcin Płaszczyca słynie z publikacji nierzetelnych, zawierających nieprawdę tekstów. Jest to działanie na polityczne zamówienie, a sam redaktor pracował dla poprzedniej burmistrz Wadowic jako jej asystent. Fakt ten oczywiście ukrywano, stąd określenie „polityczna prostytutka”, którym bywa w Wadowicach określany. Jego zasadność potwierdził też wyrok sądowy (do przeczytania). Obecnie pracuje dla miejscowego restauratora skazanego wyrokiem sądowym za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i biznesowego partnera burmistrz, której Płaszczyca był asystentem.

Płaszczyca zaskarbił sobie „szacunek” publiczności nie tylko swoimi tekstami. Ma on również inny zwyczaj – pod tekstem wymierzonym w przeciwników aktualnego politycznego pracodawcy publikuje „anonimowe” komentarze, a ich treść bulwersuje. Płaszczyca moderuje ich publikację, krytyczne wobec siebie usuwa. Zostają pomyje i bluzgi, jak na przykład słynna pochwała Adolfa Hitlera i nawoływanie, żeby Mateuszem Klinowskim i posłanką Anną Grodzką napalić w piecu w Auschwitz. Toczyła się o to sprawa w miejscowej prokuraturze, ale prokurator nie dostrzegł tutaj zniesławienia ani mowy nienawiści.

Co zastanawiające, na innych lokalnych portalach takie publikacje w ogóle się nie pokazują. O czym to świadczy? Szambo na portalu Wadowice24 nie jest przypadkiem – publikują tam zaufani ludzie redaktora, którym ten gwarantuje nietykalność i anonimowość. Płaszczyca wielokrotnie utrudniał policyjne śledztwa mające na celu ustalenie tożsamości autorów komentarzy. Czy aby nie dlatego, że sam te komentarze pisał, albo pisali je najbliżsi członkowie jego rodziny?

To nie nasze przypuszczenie, ale dzisiaj już pewnik. Jeden z niezwykle po wyborach aktywnych na portalu Wadowice24 komentatorów, występujący pod pseudonimem Terapeuta, skomentował w styczniu sukces Inicjatywy Wolne Wadowice pisząc, że jest to organizacja, do której należą narkomani i ateiści.

Jak powszechnie wiadomo, na czele stowarzyszenia stoi Zofia Siłkowska, w zażyłych stosunkach z Karolem Wojtyłą. W szeregach stowarzyszenia jest sporo szanowanych obywateli miasta, bynajmniej nie narkomanów. Na wniosek pokrzywdzonych Policja prowadziła postępowanie w sprawie i ustaliła, że pod tym pseudonimem ukrywa się… Jacenty Płaszczyca. Kto to jest? To brat ojca redaktora Wadowice24, w którego tomickim domu redaktor często gości. Hejter Jacenty będzie teraz odpowiadał przed sądem.

ip jacenty

Fragment postanowienia prokuratury ustalającego tożsamość hejtera.

To, co do tej pory można było tylko podejrzewać, dziś zostało już ustalone ponad wszelką wątpliwość – nierzetelny portal Wadowice24 to nie jedyny biznes, za który odpowiada rodzina Płaszczyców. Mają oni również wkład w rozlewającą się w Internecie nienawiść.

Na koniec taki smaczek: nie zgadniecie, kto pierwszy zaprotestował przeciwko ustalaniu tożsamości Terapuety przez Inicjatywę? Był to Marcin Gładysz, inny miejscowy komentator znany z obrażania swoich oponentów i były rzecznik starosty Jacka Jończyka. Czyżby i on zagalopował się w anonimowym komentowaniu u Płaszczycy, którego tak podobno nie znosi? Być może niebawem się przekonamy…