Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją i zgłaszania Państwa problemów. Gwarantujemy pełną poufność informacji. Wszystkie Państwa uwagi przekazujemy na bieżąco członkom stowarzyszenia Inicjatywa Wolne Wadowice.

Nasz mail: inicjatywawadowice@gmail.com

5 komentarzy do Kontakt

 1. Joanna Roszkowska napisał(a):

  Reprezentuję stowarzyszenie Łomianki Razem, działamy od niedawna.
  Mamy podobne problemy co Wy. Głownie z ranymi.Rada jest od ponad 2 lat w stanie wojny z burmistrzem, który próbuje ukrócić układy isniejące na tym terenie od lat. Trafiłam na Wasz portal poprzez zaprzyjeźniony fb Milaneaks.pl. To co przezentujecie na swojej witrzynie budzi nasz duży szacun 🙂 My dopiero raczkujemy… Obecnie głównie działamy na FB, ale też myślimy o stronie. Czy możecie polecić Wasz serwis IT? Jeżeli mielibyście czas dla raczkujęcego „braciszka” to z przyjemnością dowiemy się jak Wam się udało rozpropagować Wasze działania… My na razie jesteśmy małą grupką i docieramy swoim zasięgiem do kilkuset osów, a Łomianki liczą 26tys…. Mama nadzieję że to tylko kwestia czasu..

  Pozdr
  JR

 2. Tomasz Orłowski napisał(a):

  Witam,

  przykład świetnej, czytelnej informacji dla mieszkańców:

  http://www.ostrodaonline.pl/informacje/2502-powiadomienie-o-zamiarze-przeprowadzenia-referendum.html

  /////////

  Informacja Inicjatora Referendum o przedmiocie zamierzonego referendum

  Informujemy o zamiarze przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania
  z funkcji Burmistrza Ostródy Pana Olgierda Dąbrowskiego przed upływem kadencji.

  Pytanie referendalne będzie brzmieć:

  „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem z funkcji Burmistrza Ostródy Pana Olgierda Dąbrowskiego przed upływem kadencji?”

  UZASADNIENIE

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Naszego Miasta wyrażamy oburzenie poczynaniami Burmistrza Ostródy, Pana Olgierda Dąbrowskiego. Powodem zainicjowania referendum jest:

  – Niekompetencja, niegospodarność i rozrzutność władzy oraz nietrafione inwestycje (fontanna, amfiteatr, stadion) które nie stworzą dla Ostródzian miejsc pracy, a doprowadziły budżet do ruiny.

  – Wysokie bezrobocie, brak perspektyw i bezczynność w tym zakresie władz miasta (chcemy by Ostróda, jak Lubawa czy Brodnica, była miastem ze znikomym bezrobociem, w której władza skutecznie zabiega o inwestorów tworzących miejsca pracy).

  – Łatanie dziury w budżecie kosztem jakości życia mieszkańców Ostródy (podwyżki podatków średnio o 11%, podwyżki cen biletów ZKM o 28%, podwyżki opłat na cmentarzach komunalnych o ok. 60% oraz likwidacja szkół i przedszkoli), przy jednoczesnym utrzymywaniu dwóch niepotrzebnych zastępców burmistrza (koszt ich utrzymania to około 300 tys. zł rocznie).

  – Całkowite ignorowanie głosu i rzeczywistych potrzeb mieszkańców miasta. Rośnie degradacja społeczeństwa – wykluczenie, marginalizacja, miasto nie rozwiązuje problemów infrastruktury technicznej (np. kanalizacja na ul. Chrobrego) a jednocześnie burmistrz realizuje swoje „wizje”.

  Nasze Miasto pogrąża się w marazmie, biedzie i bezrobociu. W grudniu 2011r.
  w PUP zarejestrowanych było 8 212 osób bezrobotnych i tylko 64 oferty pracy !!! Bezrobocie w naszym regionie przekracza 20% !!!

  W budżecie miejskim na 2012 r. zapisano na wydatki inwestycyjne dla miejskich szkół i przedszkoli kwotę 51,7 tys. zł !!! Inwestycje w mieszkania komunalne, tak potrzebne w naszym mieście, to zaledwie 337 tys. zł !!! A cały budżet Ostródy to ponad 100 mln zł !!!

  Składając nasz obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum
  w sprawie odwołania Burmistrza Ostródy mówimy stanowcze STOP arogancji władzy.

  Nie potrzebujemy igrzysk – potrzebujemy pracy. Fontanna, stadion czy amfiteatr nas nie wyżywi.

  Jesteśmy grupą osób reprezentująca szerokie przymierze społeczne: zwykłymi mieszkańcami Ostródy, przedstawicielami Związków Zawodowych, przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych. Nie jesteśmy związani z żadną z partii politycznych, reprezentujemy różne środowiska.

  Apelujemy do wszystkich, którym nie jest obojętne nasze miasto o poparcie inicjatywy referendalnej.

  Inicjatorzy Referendum

 3. takamala30 napisał(a):

  Szkoda że najprawdopodobniej się nie udało. Mam nadzieje że w przyszłym roku uda się IWW dojść do celu. Frekwencja faktycznie była u nas niewielka chyba tylko moja rodzina widniala w arkuszu obecności. Jeżeli będziecie Państwo poszukiwać członków do IWW to chętnie pomogę w kolejnym roku. Co prawda jesteśmy ” nowymi” mieszkańcami okolic Wadowic ale to co juz wiemy wystarczy aby mieć obraz obecnej sytuacji politycznej tego regionu.

  • Inicjator napisał(a):

   Proszę wysłać mail na adres inicjatywy, z pewnością ktoś się do Państwa odezwie. Każda osoba chcąca pomóc jest mile widziana.

 4. Stif napisał(a):

  co się dzieje z kawiarnią JAWAR-Warchał….on dalej się śmieje z urzędników miasta a najbardziej z Klinowskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.