Joanna Grzyb i Willa w Kleczy (odc. 1)

Gazeta Krakowska (30.07.2011)

Dzięki pytaniom radnego Henryka Odrozka (PO) zadanym Burmistrz Ewie Filipiak po wielu latach milczenia powrócił temat budynku w Kleczy Dolnej zakupionego przez Gminę Wadowice w 2000 roku.

Budynek zakupiono bez drogi dojazdowej, za cenę 230 tys., choć w ogłoszeniach na rynku nieruchomości oferowano go za cenę niższą. Co więcej, podobno sam ówczesny właściciel chciał za niego ok. 170 tys., przede wszystkim w związku z brakiem dostępu do drogi publicznej i brakiem zainteresowania budynkiem.

Ogłoszenie sprzedaży – cena: 210 tys.

Mimo to, gmina kupiła budynek po zawyżonej cenie i bez drogi dojazdowej – informacja o drodze nie znalazła się w akcie notarialnym zakupu.

To jednak nie koniec wątpliwości. Burmistrz Filipiak zapewniała, że zakup nieruchomości jest konieczny w celu urządzenia tam do 8 mieszkań komunalnych. W budynku zamieszkała finalnie tylko jedna rodzina – Joanny Grzyb, koleżanki burmistrz i pracowniczki urzędu, do tego szefowej Miejskiej Komisji Wyborczej! 

Wygląda więc na to, że burmistrz za gminne pieniądze kupuje domy swoim urzędnikom, w dodatku tym, którzy nadzorują proces wyborczy! Skandal ten opisuje niedawna publikacja Gazety Krakowskiej (powyżej). W odpowiedzi Ewa Filipiak fałszywie twierdzi, że gmina w momencie zakupu budynku dysponowała drogą dojazdową, którą później ktoś „wykupił”.