Burmistrz Filipiak atakuje: Klinowski pozwany!

_Filipiak2

Ewa Filipiak, burmistrz Wadowic, której zarzucane jest szereg nieprawidłowości i która nikomu nie zamierza się z nich tłumaczyć, zamiast na publicznych spotkaniach i debatach postanowiła prowadzić kampanię… w sądzie. W tym celu skorzystała z przepisu pozwalającego pozywać inicjatorów referendum w ciągu 24 godzin i natychmiast uzyskiwać odpowiednie orzeczenie. Część ekspertów uważa, że tzw. tryb wyborczy narusza Konstytucje, bo zastępuje proces sądowy czymś w rodzaju jego parodii.  Taki pogląd wielokrotnie wyrażał również Mateusz Klinowski, który w 2011 roku został trzykrotnie pozwany przez Ewę Filipiak (dokładnie: jej rzecznika) w trybie wyborczym. Ponieważ jeden z tych procesów przegrał (drugi wygrał, w trzecim zawarł ugodę, gdyż Stanisław Kotarba posłużył się sfabrykowanym dowodem), przepisy wyborcze zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

_Filipiak3

Burmistrz Filipiak nie było jednak wygodnie pozwać pełnomocnika referendum – Zofię Siłkowską. Pozwano więc znów… Klinowskiego. Powodem pretensji jest wywiad, jakiego Klinowski udzielił Małopolskiej Kronice Beskidzkiej. Filipiak uważa, że Klinowski niewłaściwie oszacował koszt fontanny, w Wadowicach nie rządzą krewni i znajomi, a ona nie stosuje metod totalitarnej władzy – w tym pomówień i rękoczynów. Problem w tym, że nasza strona dostarcza dowodów na coś całkiem przeciwnego.

_Filipiak4

Filipiak żąda przeprosin wszędzie (głównie jednak w mediach swoich pracowników) oraz wpłaty 10 tys. zł na konto stowarzyszenie prowadzonego przez Stanisławę Wodyńską, koleżankę, która jest wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej.

Proces z pewnością nie skończy się w ciągu przepisowych 24 godzin. Będzie się ciągnął aż do daty referendum. W ten sposób burmistrz utrudniać będzie działania grupy referendalnej. Ale czego innego moglibyśmy się po niej spodziewać?

_Filipiak5

Inna sprawa, że od kilku dni na pozwanego Klinowskiego prowadzona jest na portalu asystenta burmistrz (Wadowice24.pl) nagonka – ma się on rzekomo ukrywać od piątku, a zniknął po spotkaniu z byłym szefem ABW, które zresztą prowadził. W komentarzach kilka osób z urzędu sieje nienawiść, oskarża Klinowskiego o homoseksualizm, tchórzostwo. Znane metody Filipiak i Kotarby…