Starosta Jończyk rozmawia z Inicjatywą o szpitalu

źródło: Gazeta Krakowska (28.02.2012)

Inicjatywa Wolne Wadowice cały czas odbiera informacje od mieszkańców Powiatu Wadowickiego. Piszecie Państwo o sprawach, które Was bulwersują, bolą, niepokoją. Sygnały dotyczą także spraw indywidualnych, ale głównie poruszacie Państwo problemy ważne dla ogółu – jakość urzędników, sposób wydawania publicznych pieniędzy, niejasności podejmowanych decyzji. Kierowani tymi sygnałami podejmujemy kolejne tematy, a determinacja, z jaką to robimy, przekłada się na sposób traktowania naszego stowarzyszenia przez miejscowych polityków i urzędników.

Przygotowaliśmy kolejną obszerną publikację na temat szpitala. Tym razem opisujemy wydarzenia najnowsze, czyli przede wszystkim kontrowersyjne decyzje Jacka Jończyka i dyrektor szpitala Urszuli Lasa.

Zadaliśmy Staroście Jończykowi szereg trudnych pytań.  Starosta zareagował zupełnie inaczej, niż burmistrz Wadowic i „jej dwór” – zaprosił swoich krytyków na spotkanie. Przedstawiciele Wolnych Wadowic skonfrontują swoje oceny z osobą, która z woli wyborców odpowiada w Powiecie za politykę zdrowotną i przyszłość wadowickiego szpitala.